Choď na obsah Choď na menu
 


48. zimný zraz KST - Bardejov 30.1.-2.2.2014 (bežky)

30. 1. 2014

 Vo štvrtok 30.1.2014 sa otvorenia zúčastnil iba Fero Bednár, ktorý zaregistroval našich členov a prihlásil na trasu prechodu v piatok 31.1.2014.

31.1.2014  v Lenartove sedem našich členov čaká asi hodinu na príchod usporiadateľov a účastníkov  prechodu na trase L5, ktorá viedla z uvedenej obce cez Kráľovú studňu, obce Wojkowa, Dubne(Poľsko) a  Obručné do Lenartova. Dĺžka trasy bola 15 km. V celkom dobrej stope na kvalitnom snehu sa nám dobré išlo. Slnenčné, ale mrazivé počasie nám vydržalo celý deň. Organizátori si dali záležať na výbere trasy, ktorá bolá zaujímavá po celej svojej dĺžke.

1.2.2014 si vyberáme trasu L4 z Bardejova do Rešova. Dnes sa nás zišlo z nášho oddielu celkom 6 členov, z toho dvaja noví oproti včerajšku. Trasa bola pekná. Najkrajší bol záver ktorý viedol okolo Rešova asi 7 km. Boli tu pekné výhľady. Škoda, že väčšina zúčastnených si trasu skrátila a zišli zo sedla Šipotskej hory do Rešova, lebo až tu začala dobrá stopa a výhľady. (Počet zúčastnených z KST ZVL na zraze stúpol na 9). Čo bude 2.2.2014?

2.2.2014 namiesto plánovanej trasy L8 - stopou zdravia okolo Bardejovských Kúpeľov sme sa nakoniec rozhodli na návrat do Rešova. Vybrali sme sa iba piati. Vyštartovali sme od obecného úradu na okruh, ktorý sme absolvovali včera. Aby sme nešli po tej istej trase, tak sme si to trochu spestrili. Využili sme Ferové vedomosti a z okruhu sme urobili zachádzku k miestnemu pietnému miestu "Chvála Bohu". To bola prvá spoločná zachádzka asi 2 km od trasy L8. Potom sme sa vrátili na trasu a vystúpali sme na Šipotskú horu (557 m) . Zjazdom sme sa dostali ku kamennému krížu na pôvodnú trasu. Pokračovali sme po zelenej turistickej značke na Tročany. Pred zjazdom z hrebeňa sme sa rozdelili. Jano a Fero sa vybrali do Tročan a okolo potoka Rešovka sa vrátili do Rešova. Celkovo prešli asi 20 km s 365 m prevýšením. Ja, Milan, a Miro (Kollár) sme sa vrátili späť na včerajšú trasu a po nej sme pokračovali až pod Červenú vrbu (550m). Vystúpili sme na ňu a obdivovali sme krásnú náhornú plošinu podobnej tej na Veľkom Boku. Tu sme sa mali stretnúť, ale "nevidalo..." Asi po trištvtehodine posielam Mira a Milana do dediny, lebo s Janom s Ferom sa nedalo spojiť telefonicky. Nemali signál nakoľko išli hlbokou dolinou. Asi po ďalších dvadsiatich minútach dostávam správu od Jana, že sú už pri kultúrnom dome. Schádzam do Rešova. Naša skupina prešla viac ako 19 km s prevýšením asi 385 m. Bol krásny skoro slnenčný deň, len s vetrom pred koncom túry. Odchádzame domov spokojní s prežitym dňom. Bol to super predĺžený víkend, ktorý sme stravili v okoli Bardejova. 

Zaznamenal: Jaro

 

Náhľad fotografií zo zložky 48. zimný zraz KST - Bardejov