Choď na obsah Choď na menu
 


Drienica - Šarišské Sokolovce - Gregorovce: 17. júl 2011 /15 km/

17. 7. 2011

Nedeľa 17. júla patrila turistike za poznaním rodného kraja členov KST ZVL Prešov. Na železničnej stanici sme sa stretli celkom desiati turisti z toho 7-mi členovia. Nakoľko zlyhala MHD v Prešove tak 2 členovia vlak o 7:44 hod. nestihli a tak museli hľadať náhradné riešenie. Mali šťastie a už o 8:30 hod. cestovali smerom do Orkucian odkiaľ sa po dohode s Jožkom Miklušom vybrali k Jakubovianskej priehrade. Desiati z vlaku aj keď ľahší o jeden detský ruksak sa výbrali podľa plánu z Drienice k menovanej priehrade. Tu si museli na oneskorencov trošku počkať, ale po zvítaní sme už pokračovali spolu bez blúdenia po poľných cestách cez nádherné lúky a výhľady do obce Jakubovany. Tu boli všetci oboznámení s históriou obce. Nezdržali sme sa dlho a pokračovali sme okolo cintorína do Šarišských Sokoloviec kde sme si opäť vypočuli čriepky z histórie tejto obce a obce Uzovce. Pokračovali sme po kvalitnej asfaltovej ceste do Uzoviec, kde sme sa pred kostolom všetci,  až na Jožka  občerstvili, lebo Jožko,  sa zdržal u starostu. Po jeho návrate sa Miro s Editou vracajú spolu s Jožkom k starostovi po pečiatky...
 Ostatní pomalým krokom postupujeme po Uzovciach a na križovatke čakáme "pečiatkárov". Opäť pokračujeme poľnými a lesnými cestami až do Gregoroviec kde nás už očakáva naša bývala členka Terezka z rôznymi dobrotami, ktoré rýchlo skončili v našich bruchách. V dobrej nálade o 17:00 hod odchádzame k autobusu a cestujeme do Prešova,kde záver robíme na dvadsiatomsiedmom nástupišti pri dobrom pive a korienkoch z fľaše od Floriána.

Účastníci:  Jozef Mikluš, Edita Balážová, Janko a Renáta Pončákovci, Miro, Eva, Mirka a Maťo Mormákovci, Gabika Bozuľová, Miro Kaluža, Jaro a Katka Vysokí (oneskorenci)

 


 
 

Náhľad fotografií zo zložky Drienica - Gregorovce