Choď na obsah Choď na menu
 


Podhradík - Pavlovce: 30. október 2011 (12 km pešo)

19. 10. 2011

Podhradík - Pavlovce

 

Dňa 30.10.2011 sa uskutočnila prechádzka jesennou prírodou. Ráno to vyzeralo, že Miro Kaluža s Gabikou Bozulovou, /ktorých som poverila aby ma zastúpili/, pôjdu sami, ale postupne sa turisti začali objavovať a počet sa vyšplhal na 13.  Po presune do obce Podhradík už tradične nasledovalo privítanie a čo to o histórii obce. Trasa bola lemovaná nielen žltou značkou ale aj podpňovkami – čomu zodpovedalo aj tempo. Po ceste sme stretli hubárov, ktorí prišli do lesa na Prage V3S s plastovými vedierkami a košíkmi. Boli z obce Okružná – ich cieľ bol naplniť celú V3S-ku, čomu sme sa s chuti zasmiali. Prešli sme aj okolo bývalého  kameňolomu a to vďaka tomu, že sa stratila žltá značka. Po krátkom kufrovaní sme sa dostali k náučnému chodníku nad Tajchom, kde sme obdivovali žľaby po ktorých zvážali drevo.

Jeden žľab bol drevený a druhý plastový. Jano Pončák neodolal a vyskúšal ako to ide v plaste - a išlo!!! Skoro si ruky zodral pri brzdení. Na Tajchu sme obdivovali studňu minerálneho prameňa, a peknú vstupnú bránu na náučný chodník. Po krátkej prestávke a občerstvení sa rodinka Mormáková a Harčár  poponáhľali na vlak, a mi ostatní sme ešte absolvovali  obhliadku bazénu so skúškou teploty vody. Cez celú obec -  Pavlovce sme sa dostali až do obce Podlipníky.

            Záver akcie sa konal už ako tradične na nástupišti č.27, kde okrem zhodnotenia dobre stráveného dňa sa rozobralo aj množstvo iných tém.

Akcie sa zúčastnili: Miro Kaluža, Gabika Bozulová, Balážová Edita, Fero Bednár, Miro Kollár s manžekou Zlaticou, Harčár Milan, Pončák Jano, rodinka Mormáková aj s deťmi, a jeden priaznivec turistiky Paľo zo Solivara. Celkový počet – 13-násť turistov.

 

Vypracoval Miro Kaluža s manželkou Hankou.

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Podhradík - Pavlovce